! Škola mě osvítí až bude hořet ! :DSpřátelit můžeš: ZDE

Obrázek “http://nd.blog.cz/f/fashion23.blog.cz/obrazky/20102180.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

save
__________________________
Reklamy >>>>ZDE<<<<<
_______________________

>>>>>>>>> Pokud se chceš na něco zeptat: ask.fm/Kette1 <<<<<<<

Zvířata

Tygr džunglový

11. června 2010 v 17:35 | pp
Tygr džunglový je největší kočkovitá šelma. V minulosti byl v mnoha poddruzích rozšířen prakticky po celé Asii. Dnes jsou, hlavně kvůli člověku, některé poddruhy vyhubeny a tygr je ohroženým druhem.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d3/SiberianTiger002.jpg
Si myslim, že sou to chudáčci. :(

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2a/Tiger4.jpg

Kosatka Dravá :D

6. června 2010 v 17:13 | pp

Kosatka dravá, známá také jako velryba zabiják, je největším zástupcem čeledi delfínovití.. Je všestranným predátorem stojícím na vrcholu mořského potravního řetězce.

Rozšíření
Kosatka je druhým nejrozšířenějším savcem, hned po člověku. Lze ji najít ve všech oceánech a ve většině moří včetně Středozemního a Arabského moře.

Velbloud

22. května 2010 v 15:33 | pp
Je tu další článek a smím velbloud :D.

Velbloud je společné označení pro dva druhy sudokopytníků. Velblouda dvouhrbého, zvaného též drabař a velblouda jednohrbého neboli dromedára.

Liška Polární

27. dubna 2010 v 21:10 | pp
Liška polární, někdy zvaná pesec (jindy však může název pesec označovat jen jednu barevnou formu tohoto druhu) je  psovitá šelma.
Žije v severních částech Evropy, Asie, Ameriky, na další místa (např. Aleutské ostrovy) byla často vysazována kvůli obchodu s kožešinami. Její srst je v zimě hustá a dlouhá, bílé nebo šedobílé barvy, zatímco letní srst je krátká a méně hustá, šedé či černé barvy. V zimě jí sněhobílá srst slouží jako dokonalé ochranné zbarvení. V létě srst zhnědne nebo zšedne, aby se liška snáze skryla mezi kameny a rostlinami.
S létem lišky mění své životní území. Na jaře a v létě se rozmnožují. Samice je březí 49 - 56 dní. Ve vrhu je kolem 3 - 12 mláďat, ale to je velice vzácné. Léto tráví v tundře a na zimu se stahuje na ledová pole. Potrava lišky polární je především tvořená z lumíků, ptáků, drobných hlodavců a vybírání ptačích hnízd, přiživuje se i na zbytcích kořisti ledních medvědů. V zimě slouží jako potrava vyvrhnuté ryby z moře.
Délka těla: cca 60 cm
Délka ocasu: cca 40 cm
Výška : cca 30 cm
Hmotnost: 4,5 - 8 kg
Polární lišky žijí v trvalých párech. V tomto období obývají lišky podzemní doupata : jejich nory se 4 až 13 východy tvoří labyrint o ploše 30 m². Lišky se ke svým norám vracejí každé léto a rozšiřují noru.

http://www.e-planeta.cz/images/162.jpg

http://www.bilelamy.cz/foto/ma_39/pol_liska_2.jpg

Žirafa

24. února 2010 v 15:44 | pp
Žirafa je mohutný sudokopytník, v současnosti nejvyšší ze všech suchozemských živočišných druhů. Samci dosahují velikosti od 4,8 až do 5,5 metru a váží až 900 kilogramů (rekordní jedinec, zastřelený roku 1934 v Keni byl vysoký 5,87 metru a vážil zhruba 2000 kg). Samice jsou obecně trochu menší a lehčí.
V zajetí se dožívá zhruba 25 let.

Prostředí a chování

Přirozeným prostředím pro žirafy jsou suché savany a otevřené pláně s řídkým stromovím. Spásá vegetaci ve vyšších polohách než všichni ostatní savci. Díky dlouhému jazyku, šikovné stavbě páteře a ohebným nohám může žirafa dosáhnout na velké množství potravy.

Rozmnožování

Samice se páří s dominantním samcem v dané lokalitě. Samci o dominantu bojují přetlačováním se krky, někdy dokonce do sebe narážejí hlavami, často proplétají krky.

Nepřátelé

Přirozeným nepřítelem žiraf jsou lvi, levharti a hyeny. Nicméně žirafy proti nim nejsou úplně bezmocné, jedním mohutným kopem jsou schopny lva na místě zabít.

http://www.humanart.cz/user/1/art/1-1178572286.jpg

http://www.zirafka004.wz.cz/images/zirafa/zirafa.jpg

http://www.vejnar.com/zooliberec/zirafy2.jpg

Gorila

17. ledna 2010 v 19:02 | pp
Gorila (Gorilla) je rod největších žijících primátů. Gorily se dělí na dva druhy a čtyři poddruhy. DNA gorily je z 98 až 99% shodné s DNA člověka a po šimpanzích jsou gorily nejbližší příbuzní člověka.
Gorily obývají tropické a subtropické lesy.

Potrava

Jakožto býložravci se gorily živí ovocem, listy a výhonky. Jako mnoho jiných živočichů, kteří se živí rostlinami a výhonky, pozřou občas i nějaký malý hmyz. Největší část dne gorily stráví konzumací potravy. Jejich mohutné čelistní svaly a silné zuby jim umožňují rozmělňovat tuhé rostliny jako například bambus.


Rozmnožování

Doba březosti trvá asi 8,5 měsíce. Mezi porody uplynou obvykle 3-4 roky. P

Inteligence

Gorily jsou blízce příbuzné člověku a jsou považovány za hodně inteligentní. Několik jedinců v zajetí, jako například gorila Koko, se naučila část znakového jazyka.

Používání nástrojů


Medvěd Grizzly

8. ledna 2010 v 16:20 | pp
Medvěd grizzly je poddruh medvěda hnědího žijící zejména v Kanadě a na Aljašce.

Tělesné rozměry

 • Výška: ve stoje až 2,5 m
 • Hmotnost: 500-800 kg
 • Tlapy jsou velmi široké, s nezatažitelnými drápy. Kromě chůze k lovu ryb a k obraně.

  Způsob života

  Mimo období rozmnožování samotář.

  Potrava

  Medvěd grizzly je všežravec, jeho potravu tvoří hlízy, lesní plody, ořechy, med, ryby, hmyz a jeho larvy, hlodavci, ještěři, velcí savci, mršiny

  Délka života

  max. 30 let

  Rozmnožování

  Pohlavní dospělosti dosahuje samec ve 4. roce, samice ve 3. roce života. Obdobím rozmnožování je červen
  Délka březosti trvá v rozmezí 180-250 dní, poté samice rodí obvykle 2 mláďata

  Zajímavosti

 • Ačkoli grizzly na první pohled vypadá neohrabaně, dokáže na vzdálenost 50-100 metrů běžet rychlostí cválajícího koně.
 • Svému jménu vděčí grizzly za dlouhé chlupy se stříbrnými špičkami, které pokrývají jeho plece a hřbet a dodávají srsti šedý nádech. Anglické "grizzle" totiž znamená šedá barva.
http://www.ezoo.cz/files/zvire/126.jpg

http://imagecache2.allposters.com/images/NGSPOD04/108627.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c4/Ursus_arctos_horribilis_Medv%C4%9Bd_grizzly_ZOO_D%C4%9B%C4%8D%C3%ADn.jpg


http://www.medvidata.webzdarma.cz/stranky/grizzly1.jpg

Kapybary - Přerostlé morče

5. ledna 2010 v 18:34 | pp


Kapybara je největším žijícím hlodavcem. Jejich přirozené
prostředí je v tropických a teplých krajích.

Žije ve vodním prostředí všude tam, kde ještě nebyla vyhubena. Centrum výskytu kapybary se nalézá na záplavových územích velkých řek.

Prostředí a stanoviště

Pobřežní pásmo řek především záplavová území s bohatým travním porostem. Jméno "kapybara" má původ v nářečí indiánského kmene Guarani a znamená "pán trávy".

Vzhled


 • Hmotnost: až 80 kg
 • Délka těla: 1- 1,3 m
 • Výška v kohoutku: 50 cm
 • Páření probíhá ve vodě. Samice je březí pět až pět a půl měsíce a jednou či dvakrát do roka rodí 2-4 mláďata.Hmotnost mláďat se pohybuje okolo 1,5 kg. Jsou dokonale vyvinutá, hned následující den přijímají pevnou potravu. Přesto je matka kojí ještě dva měsíce. Pohlavně dospívají v 15 měsících. Kapybary se dožívají 8- 12 let.

  Potrava

  Živí se výhradně rostlinnou potravou, především trávami, vodními rostlinami a kůrou stromů. Také sbírají spadané plody.

  Nepřátelé

  Mezi nejvýznamnější přirozené nepřátele kapybar patří šelmy, menší kapybarou nepohrdne ani anakonda. Bohužel se v poslední době na populaci tohoto zvířete podepisuje lov pro maso a pro kůži. Navzdory lovu je však počet kapybar relativně velký.

Říše:živočišná
Kmen:strunatci
Třída:savci
Řád:hlodavci
Podřád:dikobrazočelistí
Čeleď:kapybarovití
Rod:
kapybara


http://farm1.static.flickr.com/210/473720792_71391fe6eb.jpghttp://www.copyright-free-pictures.org.uk/animals/wild-animals/capybara.jpghttp://www.naturephoto-cz.eu/pic/sevcik/kapibara--kapybara-5.jpghttp://www.guzelresimlerim.net/data/media/52/kapibara.jpg

Tygr Bengálský

23. července 2009 v 14:32 | pprazdninka
Tygr bengálský (Panthera tigris tigris) je nejpočetnější poddruh tygra džunglového. Vyskytuje se převážně v okolí ústí řeky Gangy, Indii a Bangladéši.

Tygří samci měří 2-3 m bez ocasu a 3-4 m včetně, dosahují hmotnosti 180-300 kg a výška v kohoutku činí 91 cm. Délka hlavy činí 25-38cm. Většina tygrů váží v průmeru kolem 260kg, dosahuje délky 3 m (včetně ocasu). Je známo hodně případů kdy tygr přesahoval hmotností 300 kg.
Samice měří 1,5-2 m bez ocasu a 2,5-3 m s ocasem. Váží 100-200 kg. V kohoutku měří zhruba 75 cm, délka hlavy je 20-30 cm. V průměru dosahují samice délky 2,5 m, váhy 150 kg a výšky v kohoutku 80 cm.
Pruhování je méně husté než u ostatních tygrů, černé na žluto až oranžovohňedém podkladě. Jeho zbarvení ho v lesních porostech dokonale maskuje. Černé pruhy na jeho srsti totiž připomínají stíny rostlin a větví.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a3/Panthera_tigris7.jpg

http://data.superhry.cz/superhry/TSO_40e1f9z/1600/006/6697-1600.jpg

Delfíni

26. června 2009 v 17:59 | Pprízdninka
http://gnosis9.net/img/delfin003v.jpg


Delfínovití (Delphinidae) jsou čeledí řádu kytovců. Jsou příbuzní s velrybami a sviňuchovitými.
Většina druhů této čeledi se vyskytuje na otevřeném moři, na rozdíl od delfinovcovitých. I když několik druhů, například orcela tuponosná, se zdržuje u pobřeží či v říčních tocích.
Jednotlivé druhy měří od 1.2 metrů k 7 metrům a váží od 40 kg po 4.5 tuny. Většina druhů však váží 50 až 200 kg. Vyskytují se celosvětově, nejčastěji v mělkých mořích. Všechny druhy se řadí mezi masožravce.

Říše:živočichové (Animalia)
Kmen:strunatci (Chordata)
Třída:savci (Mammalia)
Řád:kytovci (Cetacea)
Podřád:ozubení (Odontoceti)
Čeleď:
delfínovití (Delphinidae)
Gray, 1821
http://www.puzzleshop.cz/img/katalog/144761.jpg


 
 

Reklama